Janusz Śniadek uczestniczył w uroczystej gali wręczenia nagród „Gazety Polskiej”, która miała miejsce dzisiaj w Warszawie. Podczas gali Strefy Wolnego Słowa nagrodzono laureatów  nagród Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” oraz nagrody im. św. Grzegorza Wielkiego. Zostali nimi odpowiednio wicepremier Mateusz Morawiecki, premier Beata Szydło i prof. Sławomir Cenckiewicz.

Przyznawana od 1995 roku nagroda Człowieka Roku to wyróżnienie wyjątkowe. Otrzymują ją osoby, które zasłużyły się dla propagowania najważniejszych wartości: wolności, prawdy, sprawiedliwości. Ludzie, których wkład w budowę Polski jest fundamentalny. Wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki otrzymał ten tytuł za „wizjonerstwo i udowodnienie niedowiarkom, że poprawa losu zwykłych ludzi jest korzystna dla gospodarki”.

W tym roku po raz pierwszy zaszczytna nagroda Klubów „Gazety Polskiej” przypadła kobiecie – premier Beacie Szydło. Jest ona przyznawana osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski, a także Strefy Wolnego Słowa. Jest uhonorowaniem wiedzy, odwagi, poświęcenia i ciężkiej pracy w służbie Rzeczypospolitej. To nagroda od członków ponad 400 Klubów „GP”, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa.

Wiceszef Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Sławomir Cenckiewicz otrzymał w poniedziałek Nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego – za pokazywanie opinii publicznej „czym naprawdę był komunistyczny twór o nazwie PRL”.

Nagroda im. św. Grzegorza Wielkiego to wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik „Nowe Państwo” i Kluby „Gazety Polskiej”. W tym roku przypadło w udziale prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi za „pokazywanie opinii publicznej, czym naprawdę był komunistyczny twór o nazwie PRL i jak wiele jego elementów wrogich Polsce nadal funkcjonuje”.

źródło: tvp.info.pl