Janusz Śniadek był gościem „Rozmowy Poranka” w Polskim Radiu 24. Rozmowę prowadził Krzysztof Świątek. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jeśli chodzi o wyjaśnienie tajemnicy katastrofy smoleńskiej, to minione lata są stracone. To co robiła strona rosyjska i poprzednie władze polskie bardziej przypominało tuszowanie sprawy niż jej wyjaśnianie – powiedział Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ „Solidarność”, poseł PiS. 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 samolot Tu-154M, z delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się pod Smoleńskiem.

W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Według Janusza Śniadka, prezydent Lech Kaczyński był wielkim Polakiem.

Lech Kaczyński tak jak nikt dochował wierności ideałom „Solidarności”. Nauczył nas, co to znaczy być Polakiem. To był patriota i prawdziwy mąż stanu, których mamy w Polsce deficyt. Będziemy zawsze mówić o nim z dumą – wspominał gość Polskiego Radia 24.

Więcej na stronie: http://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1750416,Janusz-Sniadek-Smolensk-to-ciagle-rozdrapana-rana