Janusz Śniadek: Przejście na emeryturę powinno być prawem, a nie obowiązkiem

logo_big-300x99

Janusz Śniadek: Przejście na emeryturę powinno być prawem, a nie obowiązkiem

O pomyśle wolnych niedziel, płacach minimalnych, emeryturach i działalności Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim z Posłem na Sejm RP Januszem Śniadkiem rozmawia Piotr Chistowski.

Piotr Chistowski: Wiele uwagi poświęca się ostatnio tematowi wolnych niedziel. Czemu są one tak potrzebne?

Janusz Śniadek: Wolne niedziele to jeden z podstawowych postulatów już od wielu lat. Jest chichotem historii, że tyle lat od podpisania porozumień gdańskich, w wolnej Polsce nie walczymy o wolne soboty, tylko o wolne niedziele. Dzięki ubiegłorocznej „rewolucji Solidarności”, która dokonała się przy urnach wyborczych, a bronią była kartka wyborcza, sejmową większość zdobyło Prawu i Sprawiedliwość. W 35. Rocznicę Sierpnia Polacy znowu opowiedzieli się za budową Polski solidarnej głosując na program PiS, który jest uwspółcześnioną wersją postulatów Sierpnia. Stworzyła się niepowtarzalna szansa na realizację szeregu postulatów. Jednym z nich dzisiaj są wolne niedziele.

„Solidarność” rodziła się z wizerunkami Matki Boskiej i Jana Pawła II na bramach zakładów pracy. Większość z nas to katolicy, a podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży ujrzeliśmy prawdziwsze oblicze Polaków. „My trzymamy z Bogiem” to kaszubskie zawołanie świadczące o przywiązaniu do wiary, tradycji i wartości, jaką jest rodzina. Niedziela to dzień dla Boga i rodziny.

 

cały wywiad na stronie: http://gloskaszub.pl/6027/janusz-sniadek-przejscie-na-emeryture-powinno-byc-prawem-a-nie-obowiazkiem/